İnsanların güçlenerek yükselmesini amaç edinerek kurulan Vakıf, geleceğin mühendislerini yetiştirmek için 20 milyon dolar, iş gücünü geliştirmek için 2 milyon dolar ve afet yardımları için 2 milyon dolar taahhüt ediyor.

GE Aerospace, 100 yılı aşkın köklü GE Vakfı geçmişine dayanan miras üzerine inşa edilen GE Aerospace Vakfı'nın kuruluşunu duyurarak, yeni bir dönemin başladığını ilan etti. GE Aerospace Vakfı’nın insani yardım stratejisi ve programları; iş gücü geliştirme, afet yardımı ve şirket çalışanlarının bu alandaki çabalarını artırmaya odaklanarak, şirketin faaliyet gösterdiği ve birlikte yaşadığı toplumları “güçlendirerek yükseltmeyi” amaçlıyor.

GE Aerospace Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su H. Lawrence Culp, Jr. yaptığı açıklamada “GE Aerospace olarak içinde yaşadığımız ve birlikte çalıştığımız toplumları destekleme ve güçlendirmeyi ciddi bir sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Lider küresel havacılık şirketi olarak benzersiz uzmanlığımız sayesinde, GE Aerospace Vakfı'nın faaliyete geçmesi ile yerel toplulukları gelecek için daha güçlü bir iş gücü geliştirmek amacıyla dönüştürmeye yardımcı olacağız. Olumlu etki yaratan 100 yıllık bir mirasa sahip olmaktan ve bu mirası sürdürmekten gurur duyuyoruz.  GE Aerospace Vakfı'nın uzun yıllar boyunca fark yaratmaya devam etmesini hedefliyoruz.” dedi.

Vakfın programları üç temel alana odaklanacak olup, 2030 yılına kadar 22 milyon dolardan fazla yeni bütçe programlamasını temsil edecektir. Vakfın çalışmaları arasında, imalat ve mühendislik sektörlerinde güçlü ve çeşitlilik içeren bir iş gücü yetiştirmek, küresel etkide etkinliği kanıtlanmış insani yardım ve toplum programlarına yatırım yapmak ve dünya çapında çalışanlarının katılımını artırmak yer alacak.

GE Aerospace Vakfı, hibeler ve ilgili bütçe programları da dâhil olmak üzere; 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen yıkıcı depremlerin yaralarını sarmaya destek olmak amacıyla Türkiye’ye toplam 500.000 dolardan fazla bağış yapmıştır.

ARCHER İLE ETIHAD ARASINDA ÖNEMLİ ANLAŞMA ARCHER İLE ETIHAD ARASINDA ÖNEMLİ ANLAŞMA

GE Aerospace Vakfı Başkanı Meghan Thurlow, yaptığı açıklamada “Gelecekte daha güçlü bir iş gücü, afet yardımı ve çalışanlarımızın bağışlarını artırmaya odaklanan insani yardım desteğinin bu yeni döneminden büyük gurur duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki toplulukları destekleyen çalışmalarımızı genişletmeyi, daha çeşitli ve yetenekli bir endüstrinin gelişimini hedefliyoruz.” dedi.