MSE tarafından tasarlanan Amber Lagoon Villas projesi, mimarlık dünyasının konaklama sektöründeki en prestijli ödüllerinden biri olan LIV Hospitality Design Awards’da “Living Space/Resort-Luxury” kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

Türkiye’de ve yurtdışında birçok farklı ölçekte mimari ve iç mimari projeye imza atan Kağan Erk ve Hüray Erk liderliğindeki MSE, iç mimari tasarımını üstlendiği, Antalya, Belek’teki Amber Lagoon Villas ile LIV Hospitality Design Awards 2023'te “Living Space/Resort-Luxury” kategorisinde ödüle layık görüldü.

ALMANYA TURİZM'DE REKOR TAZELEDİ ALMANYA TURİZM'DE REKOR TAZELEDİ

Ağırlama sektöründe mimari ve iç mimari alanda dünyanın en saygın ödüllerinden biri olan LIV Hospitality Design Awards, "Living Space" ve "Eating Space" ana kategorilerinde birçok aday arasından en nitelikli projeleri belirlemeyi hedefliyor. Yarışmanın amacı, dünyanın farklı yerlerinden tasarım ve mimarlık topluluklarını bir araya getirerek, mimarlık ve iç mimarlık sektörlerindeki güncel bakış açılarını ve yenilikçi yaklaşımları sergilemek. Bu yıl 53 ülkeden katılım yapan 450 profesyonelin başvurularını değerlendiren jüri heyeti yılın en iyi konaklama ve gastronomi mekanlarını belirledi.  MSE imzalı Amber Lagoon Villas, “Living Space/Resort-Luxury”  kategorisinde yarışan ve ödül kazanmaya değer görülen projelerden biri olma başarısını gösterdi. 

İç mimari projesi MSE tarafından tasarlanan Regnum Carya bünyesindeki Amber Lagoon Villaları, misafirlerini günlük rutinlerinden uzaklaştıran keyifli bir atmosfer sunuyor. Projenin “Lagün Villaları” bölümünde bir oda ve bir yaşam alanından oluşan 44 villa ile iki oda ve bir yaşam alanlı 15 villa olmak üzere 59 premium villa bulunuyor. Ayrıca Amber Lagoon Villaları’nda masaj odaları, fitness merkezi, sauna ve Türk hamamı içeren bir spa alanı ve teraslı bir yemek alanı da mevcut. 

Amber Lagoon Villaları’nda insanların ruh ve beden sağlığı ön planda tutulduğu için pandemi, tasarım kurgusunda önemli bir rol oynamış. Göçebe yaşam tarzı, doğanın ve doğal öğelerin kullanımı fikirleri de proje boyunca tasarımın şekillenmesine yardımcı olmuş. Doğal malzemelerin tercih edilmesi projenin tasarım fikrini destekleyerek duyusal deneyimin zenginleştirilmesine olanak sağlamış.

AERONEWS24