İspanya, turizm sektöründe heyecan verici bir atılım gerçekleştirerek şubat ayı ve yılın ilk iki ayındaki ziyaretçi sayılarını açıkladı. Dünyanın en gözde turistik destinasyonlarından biri olan İspanya, son dönemde muazzam bir ivme kazanarak adını bir kez daha duyurmayı başardı.

Şubat ayında İspanya'yı ziyaret eden turist sayısı, önceki yıla göre %15,9'luk bir artışla 5 milyona ulaştı. Bu rakam, turizmdeki toparlanmanın ve İspanya'nın cazibesinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

O hava yolu şirketi satılıyor O hava yolu şirketi satılıyor

Birleşik Krallık, İspanya'ya en çok ziyaretçi gönderen ülke konumunu korurken, Fransa, Almanya, İtalya ve Hollanda da ziyaretçi akınına öncülük ettiler.

Yılın ilk iki ayında ise toplam ziyaretçi sayısı önceki yıla göre %15,6 artarak 9 milyon 777 bine yükseldi. Bu, İspanya'nın turizm potansiyelinin hala zirvede olduğunu ve pandemi sonrası toparlanmada ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

Turizm sektöründeki bu olumlu gelişmeler, İspanya'nın ekonomisine de olumlu yansıyor. Turizm gelirlerindeki artış, ülkenin genel ekonomik büyümesine önemli katkılar sağlıyor.

İspanya, turizmdeki bu başarılı çıkışıyla dünya çapında adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. Gelecek dönemde de turizm sektöründeki bu ivmenin devam etmesi ve ülkenin turizmdeki lider konumunu koruması bekleniyor.