Milli bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları'nın stratejik planları çerçevesinde Türkiye'ye katkısı 144 Milyar dolara ulaşacak.

Türk Hava Yolları'nın 10 yıllık stratejik plan çerçevsinde 2033 yılında doğrudan gelirnin 52,2 Milyar dolar, Türkiye'ye toplam katkısının ise 144 milyar dolar düzeyinde olması öngörülüyor.

Bugüne kadarki istatistiklere göre THY'nin attığı her adım ülke ekonomisine üç katı olarak döndü. Bunun en büyük sebebi ise Türk Hava Yolları'nın doğrudan gelirin yanında hizmet ihracatına, turizme, tedarik zincirine ve dolaylı olarak bir çok endüstriye dokunarak ortaklaşa büyümesi olarak görülüyor.

2023 yılı rakamlarına göre 19 milyar dolara ek olarak Türkiye'ye toplamda 55,6 milyar dolarlık katkı sağladığı biliniyor. 2033 yılına gelindiğinde ise 10 yıllık stratejik planlar çerçevesinde THY'nin doğrudan gelirinin 52,2 milyar dolar doğrudan gelir elde etmesi bekleniyor. Türkiye'ye katkısının ise 144 Milyar dolar olacağı öngörülüyor.

TAV bu yıl da PİLEVNELİ iş birliğiyle Bodrum’da sanat dolu bir yaza hazırlanıyor TAV bu yıl da PİLEVNELİ iş birliğiyle Bodrum’da sanat dolu bir yaza hazırlanıyor

2023-2033 yılları arasında ise THY'nin Türkiye'ye toplam katkısının 1.1 trilyon dolar olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

AERONEWS24.COM