Havacılıkta Yazılım Seçimi, Yedek Yazılım ve Risk Dairesi Başkanlığının Önemi Havacılıkta Yazılım Seçimi, Yedek Yazılım ve Risk Dairesi Başkanlığının Önemi

Uçuş hayatı Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile başlayan ve toplam 42 yıl süren emekli Kaptan Pilot Mehmet İşeri, hayatını kaybetti. İşeri, Türk Hava Kuvvetleri kökenli olup, 1976 yılında Hava Harp Okulu’ndan mezun olmuştu. 1982 yılında Türk Hava Yolları’nda sivil uçuculuk kariyerine başlayan İşeri, sonrasında Pegasus Hava Yolları’nda devam etti.

Mehmet İşeri, 2018 yılında Pegasus Hava Yolları’nda aktif uçuculuk hayatını sonlandırarak emekli oldu. 42 yıl boyunca göklerde uçan İşeri Kaptan, bir seneden beri tedavi görmekteydi ancak ne yazık ki amansız hastalıkla mücadelesini kaybetti. Beyefendiliği ile tanınan İşeri’nin ölümü, meslektaşları ve havacılık camiasında büyük üzüntüyle karşılandı.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) üyesi olan Mehmet İşeri, dün İzmir’in Dikili ilçesinin Çandarlı Köyü’nde Çandarlı Merkez Camii'nde kılınan ikindi namazını müteakip cenaze namazının ardından Çandarlı Mezarlığı'nda defnedildi.