Bayram haftasına girilmesiyle birlikte 'Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi' soruları hız kazanırken, Resmi Gazete'de yayınlanan karar tartışmalara son noktayı koydu. Peki, Kurban Bayramı'nda hangi metro hatları, yollar ve köprüler bedava olacak?

Karara göre, devletin işlettiği köprüler ve otoyollar bayram boyunca ücretsiz olacak. KGM sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler ücretsiz olacak. Ancak, yap-işlet-devret projeleri bu uygulamanın dışında tutuldu.

Köprü ve otoyollar ne zaman bedava olacak? Ne zamana kadar ücretsiz olacak?

Gizemli Uçak Kazaları: Hala Çözülemeyen Sırlar Gizemli Uçak Kazaları: Hala Çözülemeyen Sırlar

15 Haziran Cumartesi saat 00.00'dan (Cumayı Cumartesiye bağlayan gece) başlayarak, 24 Haziran Pazartesi saat 07.00'ye kadar belirlenen yollar ve köprüler ücretsiz olacak.

Şehir i̇çi toplu taşıma da ücretsiz

Ayrıca, şehir içi toplu taşıma hizmetleri de bayram boyunca ücretsiz olacak. 16 Haziran Pazar saat 00.00'dan (Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece) başlayarak 19 Haziran Çarşamba gün sonuna kadar Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı ve belediyeler tarafından sunulan toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek.