Elon Musk, Starlink uydu internet hizmetini başlatmak için bugün dünyanın en büyük takımada ülkesi Endonezya'nın tatil adası Bali'ye gitti.

Musk, Denpasar'daki bir toplum sağlığı kliniğinde çiçeklerle karşılandı ve burada Endonezyalı bakanlarla birlikte Starlink hizmetini başlattı.

Sarsılmaz, Paris'te Avrupa'nın Silah Endüstrisine Yön Veriyor! Sarsılmaz, Paris'te Avrupa'nın Silah Endüstrisine Yön Veriyor!

270 milyondan fazla nüfusa sahip Endonezya, yıllardır Musk'ın Tesla'sı ile pil yatırımı konusunda anlaşmalar yapmaya ve Musk'ın SpaceX'i için ülkenin uzak bölgelerine hızlı internet sağlamaya çalışıyordu.

Tören sırasında Musk, Endonezya'nın Maluku eyaletindeki hizmet verilmeyen ve en dış adalarından biri olan Aru da dahil olmak üzere Endonezya'nın uzak bölgelerindeki birkaç sağlık çalışanıyla Starlink internet hizmetinin hız testini yaptı.

Ayrıca ülkenin sağlık ve eğitim sektörlerinde bağlantıyı artırmak için bir anlaşma imzaladı. Endonezya hükümeti ile Musk'ın Starlink hizmetlerini yürüten havacılık şirketi SpaceX arasındaki anlaşmayla ilgili ayrıntılar verilmedi.