TUSAŞ EFES TATBİKATI'NDA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPACAK TUSAŞ EFES TATBİKATI'NDA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPACAK

Zürich Havalimanı, eskiyen ve modernize edilmesi gereken iki kargo salonunun yerine, geniş ve modern bir kargo binası inşa etme kararı aldı.

1958'de inşa edilen Zürich Havalimanı Batı Kargo Salonu ve iki yıl sonra yapılan Orta Kargo Salonu, zamanla eskimiş ve ihtiyaca cevap veremez hale gelmişti. Havalimanı yönetimi, günümüzdeki kargo taşımacılığı ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verecek bir yapıyı hayata geçirmek için harekete geçti.

Yeni kargo binası, Rächtenwiesen adı verilen bölgede, havalimanının doğu kesiminde inşa edilecek. 181 metre uzunluğunda ve 71 metre genişliğinde olan bu modern tesis, 9500 metrekarelik bir alana sahip olacak ve 20 adet kamyon rampası bulunduracak.

İçerisinde, ithalat ve ihracat formaliteleri, gümrük ve güvenlik kontrolleri gibi işlemler için alanlar bulunacak. Ayrıca, özellikle ilaç ve tehlikeli maddelerin taşınması gibi özel kargo işlemleri için de özel bir alana yer verilecek. Binanın güney tarafında ise ofisler için ek bir kat yer alacak.

Yeni kargo binasının inşaatı, Nisan ayında başlayacak ve toplam maliyeti 42 milyon İsviçre frangını bulacak. Havalimanı yetkilileri, binanın 2027 yılında tamamlanmasını ve hizmete girmesini planlıyorlar.

Bu gelişme, Zürich Havalimanı'nın kargo taşımacılığı altyapısını güçlendirme ve modernleştirme stratejisinin bir parçası olarak değerlendiriliyor. Yeni kargo binası, bölgedeki hava kargo taşımacılığını daha etkin ve verimli hale getirmeyi hedefliyor.