EVA Air'e ait bir Boeing 777 tipi uçak, Vietnam'ın Ho Chi Minh Havalimanı'nda bir aydınlatma direğine çarparak hasar gördü. Olay, uçağın Taipei seferi için hazırlık yaptığı sırada apronda çekildiği esnada gerçekleşti.

EVA Air'in Boeing 777 tipi uçağı, Ho Chi Minh Havalimanı'nda apronda çekildiği sırada sol kanadıyla bir aydınlatma direğine çarptı. Uçağın kanadında ciddi hasar meydana geldiği bildirildi. Kaza sonrası uçak, güvenlik gerekçesiyle seferden çekilerek bakıma alındı.

Kazanın Sonuçları

Yaşanan olay nedeniyle Taipei seferi iptal edildi ve yolcular başka uçuşlara yönlendirildi. Uçak bakıma alınırken, teknik ekipler tarafından gerekli onarım ve incelemeler başlatıldı. Kazanın nedenine dair detaylı bir inceleme başlatıldığı ve olayın nasıl gerçekleştiğinin araştırıldığı belirtildi.

DHMİ Kayseri Havalimanı için ihale düzenleyecek DHMİ Kayseri Havalimanı için ihale düzenleyecek

Güvenlik Önlemleri ve İnceleme

EVA Air yetkilileri, yaşanan olayın ardından uçuş güvenliği prosedürlerini gözden geçirdiklerini ve benzer kazaların önlenmesi için ek önlemler alacaklarını açıkladı. Ayrıca, havalimanı yetkilileri de apron alanındaki güvenlik ve işaretlemeleri gözden geçirerek, bu tür olayların tekrar yaşanmaması için gerekli düzenlemeleri yapacaklarını belirtti.

Yolculara Yönelik Bilgilendirme

EVA Air, olay nedeniyle mağdur olan yolcularına özür dileyerek, bilet iadeleri ve yeni uçuş düzenlemeleri konusunda yardımcı olacağını duyurdu. Yolcuların mağduriyetlerinin en aza indirilmesi için tüm imkanların seferber edildiği açıklandı.