Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan Çukurova havalimanında açılış öncesi incelemelerde bulundu ve güvenlik toplantısı gerçekleştirdi.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, tamamlanma aşamasına gelen ve açılış için gün sayan Çukurova Uluslararası Havalimanı'nda incelemelerde bulundu ve ardından güvenlik ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Vali Pehlivan ve beraberindeki heyet, havalimanı tesislerinde ve çevresinde detaylı incelemelerde bulunarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Pehlivan, havalimanının alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlandığını ve açılışa hazır hale geldiğini belirtti.

Malatya Havalimanı 5 ayda kaç yolcuya hizmet verdi? Malatya Havalimanı 5 ayda kaç yolcuya hizmet verdi?

Vali Pehlivan başkanlığında havalimanı yerleşkesinde gerçekleştirilen toplantıda, havalimanının güvenliği ve sorumlu birimlerin koordinasyon içinde yerine getireceği iş ve işlemlere ilişkin değerlendirmeler yapıldı ve ilgili kararlar alındı.

Toplantıya Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, Sahil Güvenlik Komutan Tuğamiral Oğuz Bavbek, DHMİ Havaalanı Müdürü Seracettin Yıldırım, Favori Air-Port İşletme Müdürü Oğuz Oflaz ve ilgili diğer kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.