Milli Bayrak Taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları, "Türkiye'nin Kanatları" isimli eserle 91 yıllık hikayesini anlattı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof.Dr.Ahmet Bolat sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla eser hakkında açıklamalarda bulundu.

91 Yıllık Hikayemizi ’Türkiye’nin Kanatları’’ İsimli Bir Eser İle Anlattık.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları, 1933 yılında yolculuğuna tek uçak Curtiss King Bird D2 ile başladı. Başarımızın temelini oluşturan bu uçaktan ilham alarak 91 yıllık tarihimiz boyunca filoda yer alan uçakların parçalarını kullanarak sürdürülebilir bir projeye imza attık.

Heykeltıraş Selçuk Yılmaz, Türkiye’nin Kanatları Projesi kapsamında, geçmişten geleceğe uzanan bir eser ortaya çıkardı. Metal uçak parçalarından oluşan yaklaşık 4 ton ağırlığında, kanat açıklığı 9 metre, uzunluğu 6 metre ve yüksekliği 2 metre 40 cm boyutlarındaki uçak heykeli, sürdürebilirlik temasıyla da öne çıkıyor.

Türkiye’nin Kanatları Projesi ve oluşum hikâyesini anlatan reklam filmi, Türk Hava Yolları’nın, kuruluşundan bugünlere gelişini metaforik bir biçimde anlatmakta.

Boeing CEO'su David Calhoun sorguya çekildi! Boeing CEO'su David Calhoun sorguya çekildi!

TÜRKİYE'NİN KANATLARI