TAV İşletme Hizmetleri Kurumsal İletişim Koordinatörü Başak Gürtuna oldu. Gürtuna, 19 ülkede 1500’e yakın çalışanıyla faaliyet gösteren şirketin kurumsal iletişim süreçlerini yönetecek.

Dünyanın önde gelen havalimanı ve yolcu ağırlama hizmet sağlayıcıları arasında yer alan TAV İşletme Hizmetleri’nde üst düzey atama gerçekleşti. TAV İşletme Hizmetleri Kurumsal İletişim Koordinatörü görevine 20 yılı aşkın tecrübesiyle Başak Gürtuna getirildi. Gürtuna, TAV İşletme Hizmetleri’nin tüm küresel iletişim süreçlerinden sorumlu olacak. 

BOEING GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİNİ TEST EDECEK BOEING GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİNİ TEST EDECEK

2002 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Başak Gürtuna, 2004 yılında Warwick Üniversitesi Uluslararası Politik Ekonomi bölümünde ve 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümünde yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Kariyerine 2005 yılında Ipsos KMG’de Junior Account Yöneticisi olarak başlayan Gürtuna, 2006-2008 yılları arasında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Özel Sektör Ofisi’nde Özel Sektör Proje Asistanı olarak görev aldı. Ardından 2008-2014 yılları arasında Doğuş Holding‘de sırasıyla Kurumsal İletişim Uzmanı ve Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Başak Gürtuna, 2014-2022 yılları arasında Doğuş Grubu ve Bilgili Holding ortaklığında kurulan Galataport İstanbul Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş’de Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak görev aldı. Şubat 2022’den bu yana aynı kurumda Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak görev yapan Gürtuna, Mart 2024 itibariyle TAV İşletme Hizmetleri’ne Kurumsal İletişim Koordinatörü olarak katkı sağlayacak.