Duty free alanının köklü ve yaygın markası Setur Duty Free, 2023 yılında cirosunu bir önceki yıla kıyasla yüzde 40 oranında artırarak güçlü bir büyüme kaydetti. Yıl boyu yatırımlarına yenilerini ekleyen şirket, Almanya Köln Havalimanı’nda ilk yurt dışı mağazasını açarak uluslararası marka olma yolunda önemli bir adım attı.

2023'te Rekor Ciro ve Uluslararası Açılım

Türkiye’nin öncü gümrüksüz satış mağazaları zinciri Setur Duty Free, 2023 yılını başarıyla kapatarak hem ciro açısından yeni bir rekora imza attı hem de uluslararası arenada operasyonlarına başladı. Setur Duty Free, 2023 yılında cirosunu 2022 yılına kıyasla yaklaşık yüzde 40 oranında artırarak önemli bir büyüme kaydetti. Pazarlama, ürün gamı, müşteri deneyimi ve mağaza mimarisinde atılan stratejik adımların yanı sıra, Parfüm & Kozmetik, Butik & Aksesuar ve Gıda kategorilerinin 2022 yılına kıyasla yüzde 98 oranında büyümesi bu başarının arkasındaki etkenler arasında yer aldı.

2024 yılının ilk üç ayında da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 35'lik bir ciro artışına ulaşan şirket, sürdürülebilir ve güçlü bir büyüme trendi yakalamış durumda.

Köln Mağazası ile Global Arenada Güçlü Giriş

Setur Duty Free, 2023 yılında sektörel açılımlarına yenilerini ekleyerek, yurt dışındaki ilk yatırımını gerçekleştirdi. Almanya’nın en işlek havalimanları arasında bulunan Köln-Bonn Havalimanı’ndaki Duty Free mağazasını 1 Haziran 2023 itibarıyla faaliyete geçiren şirket, müşteri deneyimini ön planda tutan yenilikçi mağaza uygulamaları ile uluslararası arenaya güçlü bir giriş yaptı. Sürdürülebilir çözümlerin öne çıktığı modern mimarisiyle Köln Bonn Havalimanı mağazaları, müşterilerine benzersiz bir alışveriş deneyimi sunuyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan açıklama İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan açıklama

Türkiye Genelinde Geniş Mağaza Ağı

Duty Free alanının öncü markası Setur Duty Free, Türkiye genelinde 22 farklı lokasyondaki 55 mağazası ve deneyimli personelleriyle misafirlerine fark yaratan, yenilikçi bir alışveriş deneyimi yaşatıyor. Modern konsepte sahip şık mağazalarında parfüm-kozmetik, sigara, içki, gıda, hediyelik eşya, oyuncak, elektronik ve butik-aksesuar gibi 8 ana kategori altında yaklaşık 600 markaya ait 40.000'in üzerinde farklı ürün sunuyor.

Setur Duty Free'nin 2023 yılında gösterdiği bu güçlü performans ve uluslararası açılımlar, markanın gelecekteki büyüme hedefleri açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Şirket, müşterilerine sunduğu yenilikçi ve kaliteli hizmet anlayışıyla sektördeki lider konumunu pekiştirmeyi hedefliyor.

Kaynak: AERONEWS24