Kayseri-İstanbul seferini yapan yolcu uçağında 'Uçağınızı bombalayacağız' dedikten sonra yolcular arasında paniğe neden olan 39 yaşındaki Gediz Solgançok hakkında 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Kayseri'nin Kocasinan ilçesindeki Kayseri Erkilet Havalimanı'nda Kayseri-İstanbul seferini yapan uçak, 03.45'te havalanmak için yolcu kabulüne başladı.

Yolculardan Gediz Solgançok, uçağa bindiği sırada kabin amirine, 'Beni upgrade yapmadınız. Uçağınızı bombalayacağız' dedi.

TAV bu yıl da PİLEVNELİ iş birliğiyle Bodrum’da sanat dolu bir yaza hazırlanıyor TAV bu yıl da PİLEVNELİ iş birliğiyle Bodrum’da sanat dolu bir yaza hazırlanıyor

Panik yaşandı

Bu sözleri duyan bazı yolcular terör eylemi paniği yaşarken, bazı yolcular arasında da arbede çıktı.

Bazı yolcular uçaktan inmek isteyince pilot, durumu kolluk güçlerine bildirdi.

Gözaltına alındı

Gediz Solgançok gözaltına alınırken, uçak 54 dakika geç havalandı.

Solgançok, ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

10 yıl hapsi istendi

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma tamamlanarak Solgançok hakkında, 'ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma' suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

"Sözlerim tamamen mizah amaçlıydı"

Kayseri 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede ifadesine yer verilen Gediz Solgançok, şunları söyledi:

"Hostese tamamen şaka amacıyla 'Beni upgrade yapmadınız. Uçağınızı bombalayacağız' dedim. Hostese bu sözleri söyleyip, yerime geçtim. O da güldü. Yer hizmet görevlileri de bu sözlerimi duyup, pilota söylemiş. Beni uçaktan indirip, karakola götürdüler. Sözlerim tamamen mizah amaçlıydı. Bu şekilde şakalar yaparım."