Rusya Savunma Bakanlığı, ülkenin Krasnodar, Zaporojye ve Rostov bölgelerinde geçen gece Ukrayna ordusuna ait 50 insansız hava aracının imha edildiği belirtildi.

Bakanlığın açıklamasında, “Geçen gece Kiev rejiminin uçak tipi insansız hava araçları kullanarak Rusya Federasyonu topraklarındaki hedeflere yönelik terör saldırıları gerçekleştirme girişimleri sırasında, görev başındaki hava savunma güçleri Krasnodar bölgesinde 14, Zaporojye bölgesinde 26 ve Rostov bölgesinde 10 İHA imha etti” ifadesine yer verildi.

Ukrayna ordusu düzenli olarak Rusya’nın sınır ve merkez bölgelerine yönelik İHA ve füze saldırıları düzenliyor. Rus hava savunma güçleri tüm saldırıları başarıyla püskürtüyor.

Krasnodar’da bir kız çocuğu öldü

Türksat 6A'nın 5. ateşleme süreci başarıyla tamamlandı Türksat 6A'nın 5. ateşleme süreci başarıyla tamamlandı

Krasnodar Valisi Veniamin Kondratyev, Telegram paylaşımında, Ukrayna ordusunun bölgeye yönelik İHA saldırısında Primorsko-Ahtarsk şehrindeki bir üç katlı apartmanda hasarın meydana geldiğini bildiren Kondratyev, apartmanda oturan ikisi çocuk 6 kişinin yaralandığını belirtti.

Vali, yaralanan 6 yaşındaki bir kız çocuğunun kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiğini duyurdu.
İHA saldırısında, şehrin büyük kısmına elektrik sağlayan bir şalt sahasının zarar gördüğünü anlatan Kondratyev, onarım çalışmalarının başladığını söyledi. (Sputnik)