Rusya Savunma Bakanlığı, Poltava bölgesindeki Myrhorod askeri hava üssüne düzenlenen saldırıda beş Ukrayna SU-27 savaş uçağını imha ettiklerini ve iki uçağı da hasara uğrattıklarını açıkladı. Saldırı, Rusya'nın Ukrayna hava üslerine yönelik devam eden saldırılarının bir parçası olarak gerçekleşti.

Rusya Savunma Bakanlığı, salı günü yaptığı açıklamada, Ukrayna'nın Poltava bölgesindeki Myrhorod askeri hava üssüne düzenlenen saldırıda beş Ukrayna SU-27 savaş uçağını imha ettiğini ve iki uçağı daha hasara uğrattığını duyurdu.

Bakanlık, saldırıya ilişkin görüntüler yayınladı; bu görüntülerde askeri hava üssünden duman ve alevlerin yükseldiği görülüyor.

Türk Havacılık Uzay Sanayii, TEI ve GE Aerospace HÜRJET için Mutabakat Anlaşması imzalıyor Türk Havacılık Uzay Sanayii, TEI ve GE Aerospace HÜRJET için Mutabakat Anlaşması imzalıyor

SU-27 SAVAŞ UÇAKLARI HEDEF ALINDI

Bakanlık, "Rus saldırısı sonucunda beş aktif SU-27 çok amaçlı savaş uçağı imha edildi ve iki uçak hasar gördü" açıklamasını yaptı.

Rusya, Kiev'in ABD yapımı ilk F-16'ları teslim almaya hazırlandığı bir dönemde Ukrayna hava üslerini hedef alıyor ve bu uçakları yok etmeye kararlı olduğunu belirtiyor.