İzlandalı düşük maliyetli havayolu şirketi Play, geleneksel interline ve kod paylaşım anlaşmalarının kısıtlamalarından bağımsız olarak, Norwegian, Azores Airlines ve Sky Express gibi yeni ortaklarla iş birliğine giderek uçuş ağını genişletiyor. Bu yeni ortaklıklar sayesinde Play müşterileri, haftalık 600 ek uçuş seçeneğinden yararlanabilecek.

Play Connect programı ile sunulan 80 yeni hedef, Play'in Airbus A320 Neo ve A321 Neo filosu ile hizmet verdiği 40 mevcut hedefi tamamlayarak, yolculara çeşitli havayolu ortakları ile ek hizmetlerin de dahil olduğu tek bir rezervasyon işlemiyle uçuş bağlantılarını kolayca ayarlama imkanı sağlıyor. Bu program, Dohop'un yolcu bağlantı hizmeti üzerinden yürütülüyor.

Play CEO'su yaptığı açıklamada, "Yeni ortaklarımızla birlikte müşterilerimize daha fazla destinasyon ve esneklik sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Play Connect programı sayesinde yolcularımıza daha fazla seyahat seçeneği ve kolaylık sağlamayı hedefliyoruz," dedi. Norwegian, Azores Airlines ve Sky Express gibi havayolları ile yapılan bu iş birlikleri, Play'in küresel uçuş ağına önemli katkılar sağlıyor.

Batman Havalimanı'nın 5 aylık verileri belli oldu Batman Havalimanı'nın 5 aylık verileri belli oldu

Bu yeni ortaklıklar, Play'in müşteri memnuniyetini artırma ve daha geniş bir pazar payına ulaşma stratejisinin bir parçası olarak değerlendiriliyor. Yolcular, bu sayede daha fazla destinasyon seçeneğine ve daha esnek seyahat planlamasına sahip olacak.

Kaynak: AERONEWS24