Bakanlığın sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

"18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’yi geçilmez kılan ve toprağın her bir karışını kanlarıyla sulayarak bize bu cennet vatanı armağan eden şanlı ecdadımıza Allah’tan rahmet diliyor, onları saygı ve şükranla anıyoruz."

Özel bir video hazırlandı

Öte yandan bakanlık, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yıl dönümü dolayısıyla video paylaştı.

MSB'nin sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, "Tarih boyunca vatanı için canını hiçe sayan Mehmetçik, şehitlerimizin kanını yerde bırakmadı, bırakmıyor. 18 Mart Şehitleri Anma Günü'nde, milletimizin bekası ve esenliği uğrunda can veren aziz şehitlerimize ve onların emaneti kıymetli ailelerine ithaf olunur." ifadelerine yer verildi.

Videoda, şehit ailelerinin ve askerlerin görüntüleri yer aldı. Askerlerin ve şehit ailelerinin "ay yıldız" şekli oluşturduğu videoda, bir asker tarafından şehit ailesine Türk bayrağı teslim edilerek, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmamıştır." ifadesi kullanıldı.

Video sonunda İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" adlı şiirinden de mısralar okundu.

5 TERÖRİST DAHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ 5 TERÖRİST DAHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ