Milli Savunma Bakanlığı'nın son dakika açıklamasına göre bedelli askerlik ücreti 2024 yılı için belli oldu. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 2024 yılının ikinci yarısı için bedelli askerlik tutarının 217 bin 871 TL olarak belirlendiğini açıkladı. Bu, Ocak ayında belirlenen 182 bin 609 TL'lik ücretin ardından yapılan yeni düzenleme ile ortaya çıktı.

Ukrayna ve İsveç, Gripen Savaş Uçaklarının Transferini Görüşüyor Ukrayna ve İsveç, Gripen Savaş Uçaklarının Transferini Görüşüyor

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bedelli askerlik ücretlerine ilişkin yaptığı son dakika açıklamasında, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan “Mali ve Sosyal Haklar” genelgesine atıfta bulundu. Bu genelgeye göre, 2024 yılının ikinci altı ayı için bedelli askerlik tutarı 217 bin 871,04 TL olarak belirlendi.

Başvurular 8 Temmuz'da başladı

8 Temmuz 2024 tarihinden itibaren bedelli askerlik başvuru işlemleri başlamış bulunuyor. MSB, yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Türkiye'nin savunma ve güvenliği için kendisine tevdi edilen tüm görevleri büyük bir azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceğini vurguladı.