Boeing, Max serisi uçaklarındaki krizle mücadele ederken havayolu şirketlerini de etkilemeye devam ediyor. Şirketin krizi, havayolu şirketlerini uçuşlarını azaltmaya ve işe alımları durdurmaya zorluyor.

Havayolu CEO'larının açıklamalarına göre Boeing'in son Max krizi, bazı büyük müşterilerini bu yıl ve gelecekteki büyüme planlarını yeniden gözden geçirmeye zorluyor.

Boeing, kalite kontrol sorunlarının artması, üretimin yavaşlaması ve yeni uçakların sertifikasyon süreçlerinde yaşanan gecikmeler gibi sorunlarla karşı karşıya.

Örneğin, sadece Boeing 737'leri kullanan Southwest Airlines, 2024 kapasite tahminini düşürdü ve bu yıl beklenenden daha az Boeing teslimatı olacağı gerekçesiyle 2024 mali beklentilerini yeniden değerlendirdi.

YOLCULARI BEKLETEN HAVAYOLU ŞİRKETİNE 300 BİN DOLARLIK CEZA! YOLCULARI BEKLETEN HAVAYOLU ŞİRKETİNE 300 BİN DOLARLIK CEZA!

Alaska Havayolları da 2024 kapasite tahminlerini, artan Federal Havacılık İdaresi ve Adalet Bakanlığı incelemeleri sonucunda uçak teslimatlarının zamanlamasındaki belirsizlik nedeniyle değişkenlik gösterdiğini belirterek açıkladı.