Lufthansa Grubu'na ait iki havayolu şirketi, Air India ile olan codeshare (kod paylaşımı-ortak uçuş) anlaşmalarını genişletiyor. Bu yeni anlaşma kapsamında, Air India'nın Avustralya'ya yönelik uçuşlarında Lufthansa ve Swiss'e ait uçuş numaraları kullanılacak. Ayrıca, Swiss'in kodu LX, Nepal'e ve seçilmiş iç hat rotalarına yapılan uçuşlarda da kullanılacak.

Yeni codeshare anlaşması kapsamında, Lufthansa'nın Air India tarafından gerçekleştirilen Delhi - Melbourne, Delhi - Sydney ve Mumbai - Melbourne seferlerinde yer alacağı belirtiliyor. Swiss'in ise Air India tarafından gerçekleştirilen Delhi - Kathmandu, Delhi - Melbourne, Delhi - Sydney, Mumbai - Goa Manohar ve Mumbai - Melbourne seferlerine Swiss'in kodu olan LX eklenecek.

LATAM Avrupa'da atağa kalkacak LATAM Avrupa'da atağa kalkacak

Bu genişletilmiş codeshare anlaşması, Lufthansa Grubu'nun küresel ağını genişletme ve yolcularına daha fazla seyahat seçeneği sunma hedefiyle gerçekleştiriliyor. Ayrıca, Air India'nın güçlü rotalarından ve operasyonlarından da Lufthansa ve Swiss'in yolcu potansiyelinden faydalanılması amaçlanıyor.

Codeshare anlaşmaları, havayolu şirketlerinin ortak hedeflere ulaşmak ve yolculara daha kapsamlı bir hizmet sunmak için iş birliği yaptığı önemli bir araç olarak görülüyor. Bu tür stratejik iş birlikleri, havacılık endüstrisinde rekabetin arttığı bir dönemde büyük önem taşıyor.

AERONEWS24