Eskişehir Teknik Üniversitesi Sivil Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen   “Havacılık Zirvesi’24” etkinliği 18 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’da Eskişehir Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

Etkinliğe sektörde farklı alanlarda çalışan kişiler, konuşmacı olarak katılım gösterdi. 7’den 70’e herkese hitap eden etkinlikte; birçok farklı firma ve dernek öğrenciler ile bir araya geldi. Bu firma ve dernekler arasında; TATCA- Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği, AFA-Atlantik Uçuş Akademisi, PİLVAK-Pilotlar Vakfı, SunExpress ve Sarp Havacılık yer alıyordu.

4 oturum şeklinde düzenlenen etkinlikte konuşmacılar, tecrübelerinden öğrencilere bahsedip, onların sorularını yanıtladılar. Etkinliğin ilk oturumunda Kulüp Başkanı, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Kulüp ana sponsorları konuşmalarını gerçekleştirdi. Kısa bir aradan sonra Hava Trafik Kontrolörü/ TATCA Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Çağdaş BAHÇEKAPILI ve Atlantic Flight Academy Baş Uçuş Eğitmeni- PİLVAK Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Çağatay KIZAK konuşmalarını gerçekleştirip, öğrencilerin sorularını yanıtladılar. Öğle arasına çıkılan etkinlikte katılımcıları oldukça büyük bir fuaye alanı karşıladı. Birçok firmanın destek verdiği fuaye alanında çeşitli yiyecek ve içecek servisi bulunmaktaydı. Etkinliğin 3. Oturumda ise B-777 Kaptan Pilotu/ Atlantic Flight Academy Genel Müdürü Sn. Erkan AKÇAY ve BBN Airlines Ticari Direktörü Sn. Tahsin CAVKAYTAR konuşmalarını gerçekleştirip, öğrencilerden gelen soruları yanıtladılar. Verilen kısa bir aranın daha ardından etkinliğin son oturumunda ise Sarp Havacılık Kalite Sistem Yöneticisi Sn. Ahmet KIRAN ve SunExpress Ankara Hat Bakım İstasyon Müdürü Sn. Eşref ERDEN konuşmalarını gerçekleştirdi.

Havacilik Zi̇rvesi̇ 2

WestJet filosunu yeni uçaklarla genişletiyor WestJet filosunu yeni uçaklarla genişletiyor

Etkinlikte konukların yanı sıra sektörden birçok isim Sivil Havacılık Kulübü öğrencilerini yalnız bırakmadı. Özzaim Şirketi’nin Kurucu Genel Müdürü ve kulübün onursal üyesi Sn. Esat ÖZZAİM, SunExpress Şirketi Bakım Organizasyonu Grup Müdürü  Sn. Tekin TİFTİK, SunExpress Organizasyonu Bakım Kontrol Müdürü Sn. Kenan ALANKAYA, SunExpress Bakım Eğitmeni/Süreç Geliştirme Mühendisi Sn. Orhan VATANSEVER, Pegasus Airlines Slot Permi Uzmanı Sn. İclal CAVKAYTAR, Turkish Technic Uçak Bakım Teknisyeni Sn. Serkan ARSLAN da etkinlikte öğrencilere destek oldular.

Daha sonrasında AeroNesw24 haber sitesi aracılığıyla sahnede bir kişiye gidiş-dönüş iç hatlar uçak bileti çeklişi yapıldı. Kazanan kişi büyük çok bir coşku ile tebrik edildi.

Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulan ilk öğrenci topluluğu olan Sivil Havacılık Kulübü 2018 yılından beri faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Sektördeki yer edinmiş kişileri ağırlayan kulüp; her yaptığı etkinlikte bir önceki düzenledikleri etkinlikten daha iyisini yapmayı başarıyor. Etkinlik fuaye alanlarında birçok firmayı ile iş birliği yapıp, etkinliğe katılan katılımcılarını ve konuklarını en güzel şekilde ağırlıyorlar. 

2023-2024 Akademik yılının son etkinliği olan HAVACILIK ZİRVESİ’24 etkinliğinde de  “İstikbal Göklerdedir” bilinci ile bir araya gelen topluluk, bu amaç doğrultusunda havacılığı gerek üniversite gençliğine gerek havacılık sektörüne gönül veren kitlelere sevdirmeyi, onlara öğrenme ve tanıma fırsatını sunmaya devam ediyor.

AERONEWS24.COM