SAMSUN ÇARŞAMBA HAVALİMANI İÇİN ULAŞIM HİZMETİNİ SBB VERECEK SAMSUN ÇARŞAMBA HAVALİMANI İÇİN ULAŞIM HİZMETİNİ SBB VERECEK

Ankara Esenboğa Havalimanı Nisan ayı verileri belli oldu.

Nisan ayında Ankara Esenboğa Havalimanı 1 milyon 88 bin 949 yolcuya ve 7322 uçuşa hizmet verdi. Nisan ayında hizmet verilen yolcu sayısı 2023'ün %19 üstünde gerçekleşti.

Tav Esb Ankara Ni̇san

Ankara Esenboğa Havalimanı TAV tarafından işletilmektedir.

Dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanları, Türkiye’de Antalya, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa Alanya havalimanlarını işletiyor. TAV yurtdışında ise Kazakistan’ın Almatı, Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Tunus’un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya’nın Üsküp ile Ohrid, Suudi Arabistan’ın Medine ve Hırvatistan’ın Zagreb Havalimanı’nda faaliyet gösteriyor. Holding, duty free, yiyecek-içecek hizmetleri, yer hizmetleri, bilişim, güvenlik ve işletme hizmetleri gibi havalimanı operasyonunun diğer alanlarında da faaliyet gösteriyor. Bu çerçevede TAV Havalimanları, Letonya’nın Riga Havalimanı’nda da duty free, yiyecek içecek ve diğer ticari alanların işletmesini gerçekleştiriyor.