ASTORIA GRANDE 4. SEFERİNİ TAMAMLADI ASTORIA GRANDE 4. SEFERİNİ TAMAMLADI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Başkan Adayı Muhittin Böcek, Antalya’yı kültür sanatın da merkezi yapacaklarını belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Başkan Adayı Muhittin Böcek, Antalya’yı kültür sanatın da merkezi yapacaklarını belirterek, “İnşa edeceğimiz Performans Sanatları Merkezimizle Antalya’yı ilk büyük opera binasına kavuşturacağız. 100. Yıl Yaşam Alanı Projemizle de kültür, sanat ve sporla bütünleşen yeni bir yaşam alanı inşa edeceğiz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Başkan Adayı Muhittin Böcek, Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladı. Sanatın özgürlük olduğunu, birleştirici ve iyileştirici gücü bulunduğunu dile getiren Başkan Böcek, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Bu bilinçle kentimize Yıldız Kenter Sahnesi, Doğu Garajı Kültür Merkezi, Gazipaşa Kültür Merkezi’ni kazandırdık. Öğrencilerimiz için tiyatro festivali düzenledik. Türkiye’de konserler yasaklanırken, kentimizde özgürce konserler, festivaller düzenledik. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarımızı modern binasına taşıdık. Şehir Tiyatrolarımızı imkan ve imkanlarını geliştirdik. Teknolojik alt yapısı ile Türkiye’nin en modern tiyatro sahnesine kavuşturduk. Yeni dönemimizde kültür ve sanatta ilgili ilk sırada olmak istiyoruz” diye konuştu

PERFORMANS SANATLARI MERKEZİ

Antalya’yı Kültür Sanat etkinliklerinin merkezi yapmak konusunda da kararlı olduklarını belirten Başkan Böcek, “Gelecek dönem projelerimiz içinde yer alan Performans Sanatları Merkezimiz ile Antalya’yı ilk büyük opera binasına kavuşturacağız. Dünya standartlarında gösterilere ev sahipliği yapabilecek bir sanat merkezi inşa edeceğiz. Antalya’mızı ihtiyaç duyduğu modern bir simge ile buluşturacağız” diye konuştu

ÇOK AMAÇLI MÜZELER KOMPLEKSİ

Müze Kenti Antalya sloganıyla Antalya’ya çok amaçlı müzeler kompleksi kazandıracaklarını belirten Başkan Böcek, “Halkın, yerli ve yabancı tüm ziyaretçilerin hizmetine açılacak olan bu binamızda Antalyalı sanatçılar için geçici ve kalıcı sergi alanları, ayrıca kültür sanat derneklerine çalışma alanları, müzeler, konferans salonları ve kütüphaneler oluşturacağız. Zanaatkarlar ve sanatçılar ürünlerini ziyaretçilere sunarken, sanatseverlerin de değerli eserlerle buluşmasına imkan sağlayacağız” dedi.