Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın ABD seyahatinde yaşanan sorunun "iletişim eksikliğinden kaynaklandığını" ifade etti. Bakan Uraloğlu, "Dönüşleri business olarak organize etmeye çalışıyoruz." dedi.

Malatya Havalimanı 5 ayda kaç yolcuya hizmet verdi? Malatya Havalimanı 5 ayda kaç yolcuya hizmet verdi?

Filenin Sultanları'nın ABD seyahatinde yaşanan uçak krizinin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Meclis'te konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türk Hava Yolları'ndan aldığı bilgileri paylaşan Uraloğlu, seyahatten 10 gün önce haber verildiği için sorunun çözülemediğini söyledi.

Bakan Uraloğlu, “İletişimde çok doğru noktada olmamışız. Dönüşleri business olarak organize etmeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Ne yaşanmıştı?

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi karşılaşması için ABD'ye giderken 13 saatlik yolculukta, kısa koltuk mesafeli ekonomi sınıfında oturmuştu.

Millilerin sosyal medyadaki tepkili paylaşımlarının ardından Türk Hava Yolları (THY) "Biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup yetkililerince sağlanmaktadır." açıklamasına yer vermişti.