Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY'nin düşük maliyetli havayolu iştiraki AJet hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bolat, 4 Haziran Salı günü Dubai'de Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada, 2033 yılına kadar filolarını 200 uçağa çıkarmayı hedeflediklerini duyurdu. Türk Hava Yolları Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı, AJet'in Boeing 737 Max'te yaşanan teslimat gecikmelerinden de etkilendiğini belirtti.

Bakan Uraloğlu ulaşımın ücretsiz olacağı yerleri açıkladı Bakan Uraloğlu ulaşımın ücretsiz olacağı yerleri açıkladı

Bu nedenle, THY'nin küçük kardeşi için wet-lease hizmeti sunarak yardımcı olduğunu ve diğer havayolu şirketlerinin de AJet için wet-lease uçuşları gerçekleştirdiğini ifade etti. Ancak, Bolat'a göre bu durum değişecek. Gelecek yıl, AJet'teki wet-lease uçaklarının sayısını yarı yarıya azaltmayı planlıyorlar.

Bu adım, AJet'in bağımsızlığını artırma ve operasyonel bağımsızlığını güçlendirme yolunda atılmış önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. AJet'in filosunu genişletme hedefi, şirketin büyüme ve rekabet gücünü artırma stratejisinin bir parçası olarak kabul ediliyor.

Kaynak: AERONEWS24