Rusya'nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Aeroflot, 2024 sonbahar döneminde pilot maaşlarına yüzde 30 oranında zam yapma kararı aldı. Aeroflot basın servisinden yapılan açıklamada, şirketin genel müdürü Sergey Aleksandrovskiy'nin duyurduğu zam kararı ile pilotların maaşlarında önemli bir artış olacağı belirtildi.

Türk Hava Yolları yaşanan aksaklık sebebiyle yolculara ilave haklar tanıdı Türk Hava Yolları yaşanan aksaklık sebebiyle yolculara ilave haklar tanıdı

Yeni maaş düzenlemesinin 31 Ekim tarihinden itibaren yürürlüğe gireceği açıklandı. Buna göre, ayda 70 saat uçan kaptan pilotların maaşları 624 bin rubleye, ikinci pilotların maaşları ise 407 bin rubleye yükselecek. Ayrıca, ayda 85 saat kaptanlar için maaşlar 820 bin rubleye, ikinci pilotlar için ise 530 bin rubleye çıkacak.

Aeroflot'un bu maaş zammı kararı, pilotların motivasyonunu artırmayı ve şirketin operasyonel verimliliğini yükseltmeyi hedefliyor. Şirket yetkilileri, bu hamlenin, Aeroflot'un kaliteli hizmet anlayışını sürdürebilmesi ve pilotların çalışma koşullarını iyileştirmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.