Bugün, dünya genelindeki tüm hava yolu kabin memurları için özel bir gün: 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'ndan Kutlama Mesajı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bu özel gün vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Uraloğlu, "Güler yüz ve nezaketle görev yapan, dünyayı Türk misafirperverliği ile tanıştıran değerli kabin çalışanlarımızın 'Dünya Kabin Memurları Günü'nü kutluyor; başarılarının daim olmasını diliyorum," dedi. Uraloğlu, kabin memurlarının havacılık sektöründeki önemine dikkat çekerek, onların özverili çalışmalarının her zaman takdirle karşılandığını belirtti.

DHMİ Genel Müdürü'nden Teşekkür

Türk Hava Yolları'ndan Yeni Mezunlar İçin Pilot Alımı Türk Hava Yolları'ndan Yeni Mezunlar İçin Pilot Alımı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin de kabin memurlarının gününü kutlayan bir mesaj paylaştı. Keskin, "Yolcularımızın seyahatlerini konforlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri için fedakârlıkla görev yapan, her koşulda güler yüzleriyle hizmet sunan kıymetli kabin memurlarının 'Dünya Kabin Memurları Günü'nü kutluyor; başarılarının devamını diliyorum," ifadelerini kullandı. Keskin, kabin memurlarının zorlu şartlarda dahi göstermiş oldukları profesyonellik ve samimiyetin önemine vurgu yaptı.

Pegasus Hava Yolları'ndan Renkli Kutlama

Pegasus Hava Yolları da sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajla kabin memurlarının gününü kutladı. Şirket, "Yüzlerinden gülümsemeleri eksik olmayan, neşe ve tutku dolu hayatlarıyla gökyüzüne renk katan kabin memurlarımız iyi ki var! 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü kutlu olsun!" ifadelerini kullanarak, çalışanlarına olan minnettarlığını dile getirdi. Ayrıca, Pegasus Hava Yolları bu özel gün için bir video yayınladı. Videoda, kabin memurlarının günlük iş yaşamlarından kesitler sunularak, onların yolculara sunduğu hizmet ve özveri vurgulandı.

Kabin Memurlarına Teşekkürler

31 Mayıs, kabin memurlarının özverili çalışmalarını ve yolculara sağladıkları konforu takdir etmek için önemli bir gün. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kabin memurları, misafirperverlikleri ve profesyonellikleriyle havacılık sektörünün vazgeçilmez bir parçası olmayı sürdürüyor. Bu özel günde, onların emeklerine duyduğumuz saygı ve minnettarlık bir kez daha dile getiriliyor.

Aeronews24 olarak, tüm kabin memurlarının "Dünya Kabin Memurları Günü"nü kutluyor, onlara güvenli ve başarılı uçuşlar diliyoruz.